Skip Navigation

This thread is resolved. Here is a description of the problem and solution.

Problem:

האם ניתן להשאיר את התרגום הקודם במידה ובמקור מתבצעים שינויים קטנים ואין צורך לעשות את השינוי גם בתרגום?

Solution:

ניתן לעשות זאת אם משתמשים בקלסיק טרנסלשיין אדיטור (CTE) ע"י לחיצה על האפשרות:

Minor change - not to update the translation

אם משתמשים באדוונסד טרנסלשיין אדיטור (ATE) אין אפשרות כזו. כל שינוי במקור יגרום לתרגום להמחק ויהיה צורך לתרגם את אותו אלמנט שוב.

100% of people find this useful.

זהו פורום התמיכה הטכנית עבור WPML - התוסף הרב-לשוני של WordPress.

כל אחד יכול לקרוא, אבל רק לקוחות של WPML יכולים לכתוב כאן. הצוות של WPML עונה בפורום 6 ימים בשבוע, 22 שעות ביום.

אין היום תומכים זמינים לעבודה בפורום Hebrew. הרגש חופשי לפתוח קריאות ונטפל בהן ברגע שנהיה מקוונים. תודה על הבנתך.

This topic contains 32 תגובות, has 2 משתתפים.

Last updated by kfarr לפני 2 שנים, 6 חודשים.

Assigned support staff: Itamar.

מאת תגובות
פברואר 19, 2019 at 3:01 pm #3217357

kfarr

שלום איתמר
Tell us what you are trying to do?
כל פעם שאני עושה שינוי קטן בעברית (תיקון רווח או פסיק) כל התרגום לאנגלית נמחק ומוחלף בעברית.
האם יש דרך להגיד ל WPML "תתעלם מהשינויים שאני מבצע ותשאיר את התרגום לאנגלית בלי שינוי?"
ראיתי בשיטוט בתמיכה שיש אפשרות Minor change – not to update the translation אבל לא מצאתי אז זה בWP שלי, וגם את השינויים אני עורך עם אלמנטור.
האם יש אפשרות לא לעבור על כל התרגום לאנגלית בגלל פסיק בעברית? (באופן זמני כמובן)
תודה רבה!
גל

פברואר 19, 2019 at 6:34 pm #3218561

Itamar
Supporter

Languages: אנגלית (English ) עברית (עברית )

Timezone: Asia/Jerusalem (GMT+03:00)

הי, גל.

אתה כותב: "כל פעם שאני עושה שינוי קטן בעברית (תיקון רווח או פסיק) כל התרגום לאנגלית נמחק ומוחלף בעברית."
זה קורה רק במקרה שהפוסט הוא שיכפול (Duplicate) של הפוסט המקורי.
האם זה המצב אצלך?

אתה שואל: "האם יש דרך להגיד ל WPML "תתעלם מהשינויים שאני מבצע ותשאיר את התרגום לאנגלית בלי שינוי?"
בעקרון יש אם הפוסט הוא שיכפול של פוסט אחר. זו האפשרות אותה אתה מזכיר. אבל גם אני איני מצליח לראות את האפשרות הזאת כרגע. אני מתייעץ על כך עם התומכים הבכירים אצלינו. בנתיים תוכל בבקשה לשלוח לי את הלינק להיכן שראיתי שכתוב של האפשרות Minor change – not to update the translation ?

תודה,
איתמר.

פברואר 19, 2019 at 6:51 pm #3218598

kfarr

הי איתמר, תודה על התשובה המהירה!
ראה תכתובת (עם צילום מסך) בנוגע לאפשרות להתעלם משינויים קטנים במקור ולבטל צורך בעדכון התרגום.
https://wpml.org/forums/topic/selecting-minor-edit-dont-upadte-tranaslation-option/
את הדפים שאני מתרגם יצרתי עם WPML הם לא שיכפול דרך WP. פשוט לחצתי על סימן ה + וכך נוצר הדף באנגלית (האם זה נקרא שכפול?).
בלי האפשרות להשהות את הצורך בעדכון התרגום זה אומר עבודה כפולה של הכנסת התרגום (ועיצוב בחלק מהמקרים שכן גם התמונות מתאפסות). חייבת להיות אפשרות כזאת איפשהו...
תודה רבה!

פברואר 19, 2019 at 8:03 pm #3218780

Itamar
Supporter

הי ותודה על הלינק לכרטיס האחר.

אתה כותב: "את הדפים שאני מתרגם יצרתי עם WPML הם לא שיכפול דרך WP. פשוט לחצתי על סימן ה + וכך נוצר הדף באנגלית (האם זה נקרא שכפול?)."

א. לא התכוונתי לשכפול דרך WP. יש אפשרות ל WPML לשכפל את הפוסט המקורי לתרגום. אנא ראה תצלום מסך.
תוכל לקרוא על כך בפירוט כאן.
https://wpml.org/documentation/translating-your-contents/displaying-untranslated-content-on-pages-in-secondary-languages/using-content-duplication/#differentiate-between-translation-and-duplicate

אתה כותב: "בלי האפשרות להשהות את הצורך בעדכון התרגום זה אומר עבודה כפולה של הכנסת התרגום (ועיצוב בחלק מהמקרים שכן גם התמונות מתאפסות). חייבת להיות אפשרות כזאת איפשהו...
תודה רבה!"

ב. אמורה להיות לך האפשרות Minor change – not to update the translation במקרה שהפוסט המתורגם הוא לא שכפול. אני מצטער, טעיתי מקודם כשאמרתי שהפוסט המתורגם צריך להיות משוכפל. בכל מקרה אני לא מבין למה קורת הבעיה הזאת אצלך. מדוע כל פעם שאתה משנה משהו משהו בעברית 'נדרס' כל התרגום באנגלית והופך לעברית. תוכל בבקשה לתת לי את פרטי הכניסה לאתר שלך ולהסביר לי באיזה פוסט אני יכול לראות את הבעיה? אני גם מבקש אישור ממך לנסות לשחזר את הבעיה. כך שאולי עדיף אם תיצור פוסט\עמוד שהוא ניסיון ואינו חשוב לאתר שבו אוכל לבדוק את זה.

במידה ואת\ה מאשר\ת, אני רוצה לבקש ממך הרשאה לכניסה זמנית לאתר שלך על מנת שאוכל לבדוק טוב יותר את הבעיה.
אני מבקש שתשתפ\י איתי את פרטי הכניסה לאדמין וגם ל FTP
תוכל\י למצוא את השדות להזנת האינפורמציה הזאת למטה מתחת לאזור התוכן.
המידע שאת\ה משאיר בתגובה הפרטית הוא חסוי ורק את\ה ואני יכולים לראות אותו.

חשוב מאוד!!! צור\י גיבוי מלא לאתר שלך גם של כל הקבצים וגם של הדטה בייס.

הינה קישור לעמוד באתר שלנו המסביר את כללי הפרטיות וההבטחה שלנו כשאנו נותנים תמיכה ללקוחותינו.
https://wpml.org/purchase/support-policy/privacy-and-security-when-providing-debug-information-for-support/

האם את\ה מסכים\ה לשתף איתי את פירטי הכניסה לאתר שלך על מנת לבדוק אותו ובמידת הצורך לעשות שיכפול שלו או לשלוח לי בעצמך את שיכפול העתק שלך?

תודה,
איתמר.

translate-duplicate.jpg
פברואר 20, 2019 at 8:23 pm #3223645

Itamar
Supporter

הי, גל.

בדקתי את העיניינים באתר שלך. הייתי צריך לתקן משהו הוא בעיה שידועה לנו ושמצאתי שקרתה גם באתר שלך. אסביר עכשיו. על מנת שאוכל לבדוק את הבעיה עם ה ATE היתי צריך למנות את עצמי כמנהל תרגומים ואז כמתרגם. לאחר שעשיתי זאת גיליתי שאיני יכול עדיין לגשת ל ATE בתור מתרגם. הופיעה השגיאה הבאה ב WPML -> Settings כשלוחצים על כפתור סינכרון המתרגמים.

Error: No method error: undefined method `organization' for nil:NilClass

לשם כך הייתי צריך לשנות משהו קטן בסיס הנתונים. אז לצורך זה התקנתי את התוסף ARI Adminer על מנת לגשת לבסיס הנתונים. ושם תיקנתי את בעיית הסינכרון ועכשיו זה בסדר.

א. הבעיה שקורת כאשר אתה עושה שינוי באחד האלמנטים של אלמנטור בעמוד בעברית ואז 'נדרס' התרגום באנגלית כנגשים ל ATE לא אמורה לקרות. התייעצתי על כך עם תומך בכיר אצלינו. אני אבדוק אם זה קורה בהתקנה נקיה של וורדפרס, WPML, ואמנטור ואחזור אליך בנושא.

ב. כשאתה לוחץ על כפתור ה + זה תרגום רגיל ולא שיכפול. זו הדרך הרגילה בה מתרגמים עמודים.

ג. Minor change – not to update the translation
בדקתי גם את נושא זה. באמת ראיתי שהאפשרות הזאת לא מופיעה. וחשדתי שזה בגלל העורך החדש של וורדפרס - גוטנברג. אז לשם כך התקנתי תוסף אחר שנקרא Classic Editor והוא מבטל את העורך גוטנברג. אז במצב זה בעורך הרגיל ניתן לראות את האפשרות הזאת. אנא ראה תצלום מסך מצורף. העניין שאכן לפי בדיקתי אין לאפשרות זא משמעות כשעובדים עם אלמנטור. הסיבה לכך היא שלאמנטור יש את העורך שלו ועדכון העמוד נעשה בעורך של אלמנטור וזה לא יעוזר עם מסמנים את האפשרות הזאת לפני העריכה עם אלמנטור. בשורה התחתונה התשובה לשאלתך היא שאין אפשרות לסמן שזוהי עריכה מזערית עם אלמנטור ותמיד יש לעדכן גם את התרגום. אבל בכל מקרה כמו הציינתי בסעיף א. הבעיה של 'דריסת התרגום שכבר היה קיים לא אמורה לקרות ואני אבדוק זאת ואחזור אליך.

תודה על הסבלנות,
איתמר.

minor-edit.jpg
פברואר 20, 2019 at 8:27 pm #3223659

Itamar
Supporter

עוד שכחתי להזכיר שלפי בקשתך ביצעתי שינויים רק בעמוד 'דף בית כפר רפאל3'
את התוסף ARI ADMINER מחקתי. ואת התוסף CLASSIC EDITOR כיביתי אבל השאתי באתר. זה טוב לדעתי שיש אותו.

פברואר 21, 2019 at 8:28 am #3225658

kfarr

שלום איתמר,
תודה רבה על העבודה היסודית.
יש אולי אפשרות "לכבות" את WPML בזמן שעובדים על שינויים קטנים במקור שלא צריכים להשפיע על הדף המתורגם ואז להפעיל מחדש והשינויים לא ידרסו את התרגום העיצוב בדף המתורגם?
תודה!

פברואר 21, 2019 at 10:07 pm #3230158

Itamar
Supporter

הי.

מצאתי שהבעיה הזאת שהתרגום 'נדרס' ע"י המקור היא בעית תאימות שיש ל WPML ולאלמנטור. אני יכול לשחזר את הבעיה הזאת בהתקנה נקיה של וורדפרס. הבעיה קורת רק כשמשתמשים בגרסה החינמית של אלמנטור. אם מותקנת גם גרסת הפרו (PRO) שלהם אז הבעיה לא קורת. ככה שאם ברשותך גם את גרסת הפרו (שעולה כסף) זה יפתור את הבעיה. בכל מקרה אני דיווחתי כרגע על הבעיה הזאת לתומכים הבכירים שלנו ואני עושה אסקלציה של הכרטיס הזה אליהם. הם יבדקו את הנושא מול המפתחים שלנו. ואני אודיע לך כאן שיהיו חדשות בנושא.

באתר בו בדקתי את הנושא גם עשיתי ניסיון עם הרעיון שאתה מביא. כיביתי את WPML עשיתי שינוי בעמוד בעברית והדלקתי את WPML שוב. אכן באופן כזה לא נדרסו התרגומים ע"י העברית. ככה שאולי זה פתרון זמני מבחינתך. אבל איני בטוח אם אין כאן השלכות נוספות. אשאל על כך את התומכים הבכירים שלנו ואחזור אליך. בכל מקרה אם אתה עושה זאת ודא בבקשה שיש לך גיבוי של האתר במקרה שמשהו משתבש.

סוף שבוע נעים,
איתמר.

פברואר 26, 2019 at 10:22 am #3244106

Itamar
Supporter

הי, גל.

אתמול שחררנו גרסאות חדשות ל WPML והתוספים שלה שבין היתר גם מתקנות את הבעיה הזאת עם אלמנטור.
ניסיתי את הגירסאות החדשות באתר הניסיונות שלי והבעיה לא קורת יותר.
תוכל בבקשה לעדכן את WPML והתוספים גם באתר שלך ולראות אם הבעיה באמת נפתרת?

תודה,
איתמר.

update-wpml.jpg
פברואר 26, 2019 at 1:29 pm #3245127

kfarr

הי איתמר,
אחרי העדכון עורך התרגום לא נפתח בכלל!
כשאני לוחץ על מעגל החיצים לעדכן תרגום הוא שולח אותי לעמוד עריכה של WP...
אני אפילו לא יכול לבדוק אם השדרוג עוזר או לא.
אשמח לעזרה...תודה!

פברואר 26, 2019 at 11:03 pm #3247664

Itamar
Supporter

גל, ניסיתי כרגע לתרגם את 'דף בית 3' וזה עובד. אני מועבר ל ATE ויכול לתרגם.
אנא ראה תצלום מסך מצורף

וכשאהי ממשיך לבדוק את הבעיה שהראשונית של אלמנטור אני גם רואה שהיא נפתרה.
אם אני מכניס שינוי באחד האלמנטים של אלמנטור בעמוד בעברית זה לא 'דורס' את התרגום באנגלית.
אנא קרה תצלום מסך change-ok.jpg.

ate-ok.jpg
change-ok.jpg
פברואר 27, 2019 at 12:08 pm #3249997

kfarr

שלום איתמר,
אני רואה שאצלך זה עובד בסדר, אני לא מבין למה דף שלא נגעתי בו פתאום התאפס כל התרגום (ראה צילום מסך מצורף)
אפילו אם עשיתי שינוי קטן באלמנטור זו לא סיבה שהתרגום יהפוך מ 100% ל 8% (!).
ראה דף תרבות ופנאי לדוגמה.
הצילו! אני מכניס את התרגומים בפעם השלישית בחלק מהדפים...
בכמה מקרים הוא לא פתח את ה ATE אלא דף עריכה של WP, או עורך תרגומים ישן, אני לא רואה שיטתיות בתקלות.
תודה רבה,
גל

תרגום התאפס כמעט לגמרי.JPG
פברואר 27, 2019 at 6:39 pm #3252113

kfarr

הי איתמר,
גם השינוי שעשית בדף בית 3 הפך למעגל חיצים, וכשפתחתי ב ATE השינויים שעשית מחקו את האנגלית. ראה תמונה.
ועוד שאלה על הדרך - אם יש שגיאה באנגלית הוא כותב לי למשל 2 שגיאות, אבל לא מסמן את המילים השגויות, זה אמור להיות ככה או שהוא יכול לסמן באדום את הטעויות?

שינוי שדרס אנגלית בדף בית 3.JPG
פברואר 27, 2019 at 8:36 pm #3252483

Itamar
Supporter

הי, גל.

זה מאוד מבלבל. אתה מראה לי בעיה שקורת ב'דף בית כפר רפאל3' בעוד שאני עבדתי על 'דף בית 3'.
אני יכול לראות את הבעיה שקורת ב'דף בית כפר רפאל3' אבל היא לא קורת ב'דף בית 3'. אני גם יכול לראות ש'תרבות ופנאי' עומד על 8% ומאמין לך שהוא היה על מאה אחוז. זה מוזר ולא ברורים לי עדיין התנאים בהם זה קורה. באתר הניסיונות שלי זה לא קורה. הוצאנו ממש לאחרונה עוד גרסה של WPML. גרסה 4.2.3 תוכל בבקשה לעדכן לגרסה הזאת ולראות אם זה עדיין קורה. יתכן שזה לא יתקן את הבעיה אך עדיף להיות על הצד הבטוח. במידה וזה לא פותר את הבעיה נצטרך להמשיך לבדוק את זה. אבל על מנת לא לפגוע באתר שעליו אתה עובד אצור לך מקום בשרת הניסיונות שלנו לשם תוכל להעתיק את האתר שלך. התהליך הוא די קל. בהודעה הפרטית הבאה שאפרסם בעוד כמה דקות יהיו לך את כל הפרטים (באנגלית, אני מקוה שזה בסדר) איך להעתיק את האתר שלך לשרת שלנו.

תודה,
איתמר.

נ.ב. שאלה על הדרך. כשאתה רואה שיש שגיאות עליך ללחוץ על האייקון הקטן כמו V ואז אתה רואה מהן השגיאות. אנא ראה תצלום מסך מצורף.

on-the-raod-q.jpg
פברואר 28, 2019 at 11:14 am #3254755

kfarr

הי איתמר,
עדיין לא קיבלתי הודעה להעביר לך את האתר...
תודה רבה!