דלג על ניווט

זהו פורום התמיכה הטכנית עבור WPML - התוסף הרב-לשוני של WordPress.

כל אחד יכול לקרוא, אבל רק לקוחות של WPML יכולים לכתוב כאן. הצוות של WPML עונה בפורום 6 ימים בשבוע, 22 שעות ביום.

אין היום תומכים זמינים לעבודה בפורום Hebrew. הרגש חופשי לפתוח קריאות ונטפל בהן ברגע שנהיה מקוונים. תודה על הבנתך.

תגיות: 

נושא זה מכיל 11 תגובות, יש ל 2קולות.

עודכן לאחרונה על ידי Itamar לפני 1 שנה.

בסיוע: Itamar.

מחבר פוסטים
מרץ 20, 2023בְּ- 6:13 am #13280583

eytanC

ACF fields that are empty in the original post, are saved with the new value in the translation (you can see the value in the admin panel), but the translated value is not fetched with get_fields() on the website itself. This happens in Copy Once or Translate. If I go back to the original post and add any value in the field, then the translated value appears on the website.

מרץ 20, 2023בְּ- 8:05 am #13281053

Itamar
Supporter

שפות: אנגלית (English ) עברית (עברית )

אזור זמן: Asia/Jerusalem (GMT+03:00)

הי,

כתבת באנגלית בפורום בעברית. אמשיך כרגע בעברית. אם אתה מעדיף לעבור לאנגלית ידע אותי בבקשה.

אם אני מבין נכון את הבעיה, יתכן שמה שאתה מתאר צפוי. כלומר התרגום לא יעבוד אם השדה במקור ריק. בכל מקרה עדכן בבקשה את התוספים שלנו לגרסתם האחרונה וראה אם זה פותר את הבעיה. על פי המידע על האתר שלך שצירפת אני יכול לראות ש WPML, Strings Translation, Media translation, ו Advanced Custom Fields Multilingual לא מעודכנים לגרסתם האחרונה באתר שלך. אתה יכול לראות את הגרסאות האחרונות בקישור הבא. הן שוחררו לא מזמן.

https://wpml.org/account/downloads/

בקישור הבא תוכל ללמוד איך לעדכן את WPML והתוספים שלנו.

https://wpml.org/faq/install-wpml/

**** חשוב מאוד!!! בצע גיבוי מלא (קבצים ובסיס נתונים) לאתר שלך לפני ביצוע פעולה זאת ****
**** אם האתר שלך באויר כדאי לנסות את זה על העתק האתר ולא על האתר עצמו. ****

בברכה,
איתמר.

מרץ 20, 2023בְּ- 8:10 am #13281123

eytanC

הי איתמר
הבעיה שלי היא לא ההעתקה הראשונית של הערך מהפוסט המקורי למתורגם. זה בסדר שהוא לא מועתק, כי הוא ריק במקור. הבעיה שלי היא שגם כשאני מזין ערך בפוסט המתורגם, והוא אכן נשמר (באדמין רואים אותו גם לאחר ריענון העמוד), באתר עצמו הוא לא נשלף באנגלית, עד להזנת ערך כלשהו בפוסט המקורי בעברית.
האם זו התנהגות נכונה?

מרץ 20, 2023בְּ- 10:15 am #13282501

Itamar
Supporter

הי, ותודה על ההבהרה.

עכשיו אני בטוח שהבנתי אותך נכון מההתחלה. התייעצתי עם המפתח אצלינו שאחראי על Advanced Custom Fields Multilingual ויתכן שאתה נתקל בבעיה ידועה שהיתה לנו בגרסאות קודמות. לכן ההמלצה שלי לעדען את הגרסאות עדיין רלוונטית. אחרי העדכון של Advanced Custom Fields Multilingual לגרסה הנוכחית 2.0.1, תראה פיצ'ר חדש כשתערוך קבוצת שדות (field group). יהיה לך בראש המסך איזור לבחור מבין שלוש אפשרויות תרגום. כדי להשיג את מה שאתה מבקש להשיג (הזנת ערך בשדה רק בתרגום) תצטרך לבחור את האפשרות:

Select a translation option for this field group

תוכל לקרוא עוד על כך במדריך המחודש שלנו על עבודה עם ACF.

https://wpml.org/documentation/related-projects/translate-sites-built-with-acf/

בברכה,
איתמר.

2023-03-20_12-09-54.jpg
מרץ 21, 2023בְּ- 11:33 am #13292941

eytanC

עדכנתי את התוספים, אני אעדכן אם נתקלים בזה שוב.

מרץ 21, 2023בְּ- 5:26 pm #13296823

Itamar
Supporter

תודה על העדכון.

אחכה לשמוע אם אתה צריך עזרה נוספת בעניין זה.

בברכה,
איתמר.

מרץ 22, 2023בְּ- 9:15 am #13302113

eytanC

לצערי זה לא עובד, גם אחרי השדרוג של התוספים.
עדכנתי את כל הכלים, הכל עדכני, הבעיה נשארה בעינה. אני מצרף צילומי מסך שמראים את ההגדרה של השדה לדוגמא ב ACF, של הערכים השונים שמוזנים באדמין בעברית/אנגלית בשדה זה עבור פוסט (מקור ותרגום), ושל הערכים שנשלפים עם get_fields בעמוד הפוסט באתר. אפשר לראות שהשדה (dates) בכלל לא חוזר באנגלית, למרות שהוא מוזן וקיים. ברגע שנזין ערך כלשהו בעברית, זה יסתדר גם באנגלית.
אני יכול לאפשר לכם גישה לאדמין (זו סביבת staging), למרות שעריכת ה ACF חסומה שם (אנחנו מאפשרים הגדרה של ה ACF בסביבה הלוקאלית בלבד, הוא מיוצא אוטומטית לקבצים ועולה לאתרים דרך ה GIT).

Screenshot at Mar 22 11-12-03.png
Screenshot at Mar 22 11-11-29.png
Screenshot at Mar 22 11-10-42.png
Screenshot at Mar 22 11-10-10.png
Screenshot at Mar 22 11-09-27.png
מרץ 22, 2023בְּ- 10:06 am #13302957

Itamar
Supporter

הי ותודה שבדקת את הנושא עם הגרסאות האחרונות שלנו.

תוכל בבקשה לעזור לנו לשחזר את הבעיה על אתר ניסיון שהקמתי לצורך זה?

הקישור הבא יוביל אותך אל האדמין של האתר. WPML כבר מותקן ומוגדר באתר. התקנתי גם את ACF ואת התוסף גישור שלנו. כמו כן, מופעל גם התוסף WP File Manager שאיתו תוכל, אם צריך, לערוך את קבצי האתר.

קישור נסתר

בבקשה על תעתיק את אתר שלך לאתר הזה, אלה תשחזר את הבעיה בהתקנה הנקיה כמו שהיא עכשיו.

תודה,
איתמר.

מרץ 22, 2023בְּ- 12:32 pm #13304751

eytanC

הי איתמר, תודה.
יצרתי קבוצת שדות חדשה ושייכתי אותה לתבנית עמוד ברירת מחדל. בעמוד עצמו שלפתי את השדות עם get_fields ואני מציג אותם עם print_r, כדי לראות את המידע שמגיע.
יצרתי עמוד באנגלית, לא הזנתי בו ערכים מעבר לכותרת. בתרגום הזנתי את הערך של שדה dates. ראיתי שהכל תקין באתר, ואכן הערך מופיע בצרפתית, באנגלית לא.
אחר כך הוספתי שדה נוסף לקבוצת השדות, והזנתי עבורו ערך רק בצרפתית, וכאן אני מקבל את ההתנהגות הלא רצויה - הערך לא מופיע לא באנגלית ולא בצרפתית, למרות שבאדמין הוא כן מופיע.
יכול להיות שזה מה שקרה אצלי, שמדובר בעמודים שנוצרו בעברית, ואחר כך נוסף שדה ל ACF ונשמר עבורו ערך רק בתרגום, למרות שאני לא חושב שזה היה כך. בכל מקרה, זו ההתנהגות. אני לא יודע מה יקרה עכשיו אם אני אשמור את העמוד באנגלית ב sandbox, לא בדקתי כדי לא להרוס את המצב הקיים.

מרץ 22, 2023בְּ- 4:23 pm #13307263

Itamar
Supporter

הי ותודה רבה ששיחזרת את הבעיה באתר ניסיון שלנו.

בדקתי בעיון את הבעיה באתר הניסיון והינה מה שמצאתי.

אתה כתבת: "אחר כך הוספתי שדה נוסף לקבוצת השדות, והזנתי עבורו ערך רק בצרפתית, וכאן אני מקבל את ההתנהגות הלא רצויה - הערך לא מופיע לא באנגלית ולא בצרפתית, למרות שבאדמין הוא כן מופיע."

השדה הזה שהוספת הוא: "עוד שדה לבדיקה" והוא מכוון לאפשרות התרגום Copy Once.

מה שמצאתי שבעיה זו קרות רק בשדה שהוגדר כ Copy Once. אם ההדרה היא אחרת הבעיה לא קורת. לשמל בשדה השני שלך בשם "תאריכים לבדיקה" ההגדרה היא Don't translate. עם שדה זה הבעיה לא קורת. כמו כן, בדקתי גם את שתי האפשרויות הנוספות Copy ו Translate והבעיה הזו לא קורת איתם.

תוכל בבקשה לאשר את הממצא הזה?
האם אתה מאשר שהבעיה קורת רק כשהשדה מוגדר ל Copy Once?

תודה,
איתמר.

מרץ 23, 2023בְּ- 8:47 am #13312295

Itamar
Supporter

הי,

בהמשך למה שכתבתי, המשכתי לבדוק את הנושא באתר הניסיון. כשאתה בדקת את הנושא השתמשת במצב Expert. מצב זה הוא למעשה כמו שהיה לפני הגרסה הנוכחית של ACFML. מצב בו אתה יכול לקבוע אפשרות תרגום לכל שדה בנפרד. כמו שכבר הזכרתי, אנחנו ממליצים לך להשתמש במצב Different fields across languages ואז הדברים אמורים לעבוד בשבילך.

אם בכל זאת אתה צריך להתשמש במצב Expert תוכל לאשר בבקשה שהבעיה קורת רק עם Copy once כמו שהזכרתי בתגובה הקודמת שלי?

בנוסף תוכל בבקשה לשלוח לי את הקוד שהוספת שמוציא את האוטפוט של פוסא לפרונט אנד ולהגיד לי איפה הזנת אותו?

תודה,
איתמר.

מרץ 28, 2023בְּ- 2:23 pm #13350319

Itamar
Supporter

הי,

התייעצתי עם התומך הבכיר אצלינו בקשר לנושא זה ומסתבר שהבעיה הזו עם שדות שמסומנים כ Copy once ידועה. למעשה זו אינה בעיה אלה התנהגות צפויה שיש לה סיבות. כך שמבחינתינו העניין סגור.

אם יש לך שאלות נוספות בנושא אשמח לענות עליהן.

בברכה,
איתמר.

This ticket is now closed. If you're a WPML client and need related help, please open a new support ticket.